San Antonio Spurs ma serię siedmiu porażek z rzędu

Kontynuowano sezon zasadniczy NBA. Spurs grali u siebie z Kings. Spurs mieli wcześniej serię sześciu porażek, zajmując 14. miejsce na Zachodzie z 14 zwycięstwami i 37 porażkami, podczas gdy Kings zajęli trzecie miejsce na Zachodzie z 28 zwycięstwami i 21 porażkami.

Na początku pierwszej kwarty Kelden Johnson przedarł się i zrobił lay-up, aby pomóc Spurs objąć prowadzenie. Sabonis i Fox natychmiast zareagowali wewnętrznie i zewnętrznie. Pod koniec pierwszej kwarty Spurs 31:30 z Kings.

W drugiej kwarcie Spurs kontynuowali znakomitą ofensywę w fazie otwarcia i stopniowo zwiększali przewagę do dwucyfrowej. Spurs gonili za punktami w środkowej i późnej fazie tej kwarty, ale Kings zawsze przejmowali inicjatywę. Po przerwie Spurs 54:61 z Kings.

Po zmianie stron Spurs zagrali z kontratakiem i nadal zmniejszali stratę. Chociaż Kings natychmiast zemścili się, Spurs nadal polegali na swoim doskonałym odsetku rzutów, aby zamknąć wynik w tej kwarcie. Kiedyś obie strony utworzyły impas w przeciąganiu liny w końcowej fazie. Pod koniec trzeciej kwarty Spurs 84-89 Kings.

W ostatniej kwarcie Kings nadal wykorzystywali ogólny występ, aby ponownie objąć prowadzenie i wykorzystać przewagę na korcie. Różnica punktowa między obiema drużynami również wróciła do wartości 10 punktów. Po tym Spurs trudno było zorganizować ofensywę, by dogonić wynik. Ostatecznie Kings pokonali Spurs 119:109.