Magia 100-91 Byki Lectra

W sezonie zasadniczym NBA dwie wschodnie drużyny, Magic i Bulls, prowadzą bezpośredni dialog. Bulls mają ostatnio serię trzech porażek i zajmują obecnie 11. miejsce w Konferencji Wschodniej z bilansem 26 zwycięstw i 30 porażek. Trzecie miejsce od końca na Wschodzie.

Po rozpoczęciu meczu obie strony były nieco powolne, a ofensywa stała w miejscu. Bancaro połączył siły z Fultzem, aby zdobyć kolejne punkty. Po powrocie do zdrowia Fultz nadal się przebijał i nadal strzelał. Magic zagrał małą kulminację w końcowej fazie. Ofensywa Byków ponownie uległa stagnacji i nie zareagowała na czas. Po przerwie Magic nadal prowadzili 5 punktami.

Wracając z drugiej połowy, Wagner Jr. nadal zdobywał trzy punkty z rzędu, a Magic nadal utrzymywali przewagę. Po zakończeniu trzeciej kwarty Magic nadal prowadzili 8 punktami. W ostatniej kwarcie ofensywa obu drużyn ponownie uległa stagnacji. Ciągłe strzelanie z rzutami karnymi przypieczętowało zwycięstwo. Ostatecznie Magic pokonali Bulls 100:91 i posłali swoich przeciwników do serii czterech porażek.

Aktualny rekord The Magic to 24 zwycięstwa i 34 porażki, co plasuje ich na 13. miejscu w Konferencji Wschodniej. Jednak Magic mieli tylko 5 zwycięstw i 20 porażek na początku sezonu, a potem zagrali dobry bilans 19 zwycięstw i 14 porażek.